вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia drewniane szybko się niszczą i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok oraz własności. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od należytego oraz sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego zależy rezultat finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji oraz ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten odmiana ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji tym samym dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий